Czy Cristiano Ronaldo wróci na dawny poziom?

Lider reprezentacji Portugalii — Cristiano Ronaldo — przyzwyczaił kibiców piłki nożnej na całym świecie do kosmicznego poziomu. Wiele razy udowadniał swoją wielkość zarówno w czasach gry w Manchesterze United jak we wczesnych występach w reprezentacji Portugalii — gdy był jeszcze bardzo młodym piłkarzem. Absolutny top formy miał jednak swoje miejsce podczas wieloletniej gry w barwach Realu Madryt, a posiadanie w swoich szeregach tego legendarnego — choć wciąż żywego — zawodnika zapewniło Realowi niejedno mistrzostwo Hiszpanii i puchar Ligi Mistrzów UEFA. 

Aby opisać rolę Cristiano Ronaldo w drużynie wystarczy przypomnieć sobie jeden z ostatnich pojedynków reprezentacji Portugalii i Hiszpanii, w którym mecz zakończył się wynikiem 3:3, a Cristiano Ronaldo zdobył w nim hat-tricka, gwarantując remis swojej drużynie narodowej. Co zabawne — wówczas kibice na całym świecie żartobliwie określali wynik meczu jako Ronaldo 3:3 Hiszpania. Nie da się jednak ukryć, ze zdolności przywódcze Portugalczyka w połączeniu z niesamowitą techniką i szybkością postawiły poprzeczkę na tyle wysoko, że jego aktualne dokonania w Juventusie wydają się sygnalizować znaczy spadek poziomu Portugalczyka. Pojawia się więc pytanie — Czy Ronaldo wróci na dawny poziom?

Jednoznaczna diagnoza kolan

Nie wszyscy kibice zdają sobie sprawę z faktu, że Cristiano Ronaldo jeszcze w czasach gry w Realu Madryt doznał kontuzji, a dokładne badania jego kolan wykazały, że kolejny uraz mógłby pozbawić go sprawności chodzenia. Lekarze doradzali Portugalczykowi, aby ten rozważył rychłe zakończenie kariery piłkarskiej i nie ryzykował trwałego uszkodzenia kończyn. W tym właśnie miejscu pojawia się fenomen Ronaldo. Cristiano absolutnie nie zgodził się na taki scenariusz i kontynuował grę w piłkę, właśnie wtedy wchodząc na swój kosmiczny poziom. Mimo ogromnego ryzyka rozegrał w Realu Madryt jeszcze kilka wspaniałych sezonów okraszonych gradem pięknych goli i ekwilibrystycznych asyst. 

Nie da się ukryć, że liczby, jakie Cristiano Ronaldo generował w Realu Madryt były niesamowite i to przez ich pryzmat oceniało się galaktyczną wręcz formę piłkarską portugalskiego geniusza piłki. 

Przenosiny do Juventusu i spadek formy

Przenosiny do Juventusu były dla Ronaldo ogromną zmianą. Zmieniło się przede wszystkim otoczenie. Grając w Realu Madryt stanowił on absolutny trzon — podstawę — drużyny, która walczyła co roku o najwyższe cele i z Ronaldo na czele sięgała kilkukrotnie po mistrzostwo Hiszpanii czy Puchar Ligi Mistrzów. 
Sytuacja w Juventusie była o wiele trudniejsza. Zawodnicy nie opierali swojej gry wyłącznie na Ronaldo i nawet świetne zrozumienie na boisku z grającym na przeciwnym skrzydle Dybalą generowało tylu akcji co w Realu Madryt, stąd liczby generowane przez Portugalczyka drastycznie spadły. Nie da się jednak stwierdzić, że Ronaldo nie gra na swoim dawnym poziomie. Cristiano Ronaldo sam wyznaczył nową definicję poziomu, której przez wiele lat mógł równać się jedynie doroczny konkurent w plebiscycie złotej piłki — Lionel Messi. Ronaldo, który niechybnie zbliża się do końca kariery, nie jest już taki szybki i bramkostrzelny jak kiedyś, ale nadal to on sam definiuje poziom, z którego już nigdy nie zejdzie — mimo wieku, kontuzji i obiegowych opinii kibiców.

W ofercie u legalnego bukmachera Betfan znajdziesz atrakcyjne kursy. Obstawiaj sporty z wielu różnych dyscyplin, również zbliżające się Mistrzostwa Świata!

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018