Spotkanie 1.FC Köln - Vfl Bochum dnia 2024-04-06 13:30: wynik końcowy 2-1

W meczu 28 kolejki Bundesligi drużyna 1.FC Köln podejmowała Vfl Bochum w starciu pełnym emocji. Po zaciętej walce na boisku, ostatecznie górą okazali się gospodarze, którzy wygrali 2-1. Mecz odbył się 2 dni temu, 6 kwietnia o godzinie 13:30 na RheinEnergieSTADION. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, ale emocje sięgnęły zenitu w drugiej części spotkania.

Mecz 1.FC Köln - Vfl Bochum zakończony wynikiem 2-1

Dzisiejszego popołudnia na RheinEnergieSTADION odbył się zacięty mecz pomiędzy drużynami 1.FC Köln oraz Vfl Bochum w ramach 28. kolejki niemieckiej Bundesligi. Sędzią głównym spotkania był Tobias Welz z Niemiec.

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, ale obie drużyny starały się kontrolować przebieg gry. Gospodarze otrzymali trzy żółte kartki, kolejno dla Martela, Selke i Thielmanna. Goście również nie byli bez winy, gdzie kartki zobaczyli Broschinski, Asano oraz Losilla.

Drugą połowę rozpoczęli goście z determinacją, co zaowocowało bramką w 53. minucie, kiedy to Broschinski wpisał się na listę strzelców po asyście kolegi. Sytuacja zrobiła się nerwowa, ale dopiero w końcówce emocje sięgnęły zenitu.

W doliczonym czasie gry, dokładnie w 90. minucie, na murawie zapanowała ekscytacja. Najpierw Tigges wyrównał wynik po podaniu Kainza, a tuż po wznowieniu gry Waldschmidt zdobył decydującego gola po asyście Schmitza, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo 2-1.

Pomimo starań obu ekip, emocjonujące starcie zakończyło się triumfem gospodarzy. W końcowych minutach spotkania Losilla z Vfl Bochum został ukarany żółtą kartką, lecz żadna z drużyn nie otrzymała czerwonej kartki.

Po tej wygranej 1.FC Köln ma kolejne trudne mecze przed sobą, między innymi z Bayernem Monachium. Natomiast Vfl Bochum zmierzy się z FC Heidenheim w następnej kolejce Bundesligi.